Febiofest nabídl víc než jen řadu skvělých filmů.

Třídenní filmový festival Febiofest v Dolních Vítkovicích odstartoval ve čtvrtek 1. října při slavnostním vítání hostů na červeném koberci. Pořadatelem festivalu v Ostravě byla Kreativní akademie, která i přes nepřízeň počasí a nutnost dodržování ochranných opatření uspořádala celou akci podle programu a se vším, co k filmovému festivalu patří.

Po červeném koberci se prošlo mnoho známých i méně známých tváří.
A to hned první den při zahájení i při pokračování o den později. Za zmínku jistě
stojí ředitel celého festivalu Kamil Spáčil, ředitel Kreativní akademie Martin Tošenovský, náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana Jan Krkoška či ředitel Dolních Vítkovic Petr Koudela. Hvězdou čtvrtečního večera byl úspěšný mladý herec Štěpán Kozub a v pátek na festival zavítal talentovaný zpěvák Mirai.

Po červeném koberci se prošlo mnoho hostů včetně známých osobností z prostředí kultury, politiky i široké veřejnosti.
První festivalový den byl ozvláštněn slavnostním otevřením prostor Kreativní akademie a její kreativní laboratoře. Pozvaní hosté slavnostně přestřihli pásku a popřáli Kreativní akademii mnoho dalších úspěchů v její činnosti. Openingu se účastnili také stážisté z řad uměleckých škol v MSK, kteří v rámci ukončení svých stáží sdíleli své poznatky a dojmy z průběhu stáže. Všichni stážisté si převzali certifikáty
o absolvování dlouhodobé odborné stáže.

Ostravský Febiofest nabídl divákům celkem 11 českých i zahraničních filmů prověřených velkými festivaly Berlinale, Cannes či Benátky. Festival zahajoval český film Tichý společník, který měl celorepublikovou premiéru, a tak vnesl do celého festivalu patřičnou výjimečnost. Ve dvou kinosálech v kinobaru Etáž se tak po celé tři dny festivalu promítal výběr nejlepších filmů od nás i ze zahraničí.
Páteční večer si mohli návštěvníci užít vyprodanou talkshow dvou mladých a talentovaných slečen Mariany Prachařové a Heleny Navrátilové, které baví své fanoušky podcasty s názvem Sarkastický kafe.

Za zmínku jistě stojí také doplňkový program pro děti. V pátečních a sobotních dopoledních hodinách byla v rámci Febiofestivalu uspořádána filmová představení pro děti z dětských domovů v Moravskoslezském kraji. Po shlédnutí filmu se děti zúčastnily workshopů na téma „Jak se točí film“ a ve filmové laboratoři pro vedením Kreativní akademie si pod dohledem lektorů samy natočily scénku dle vlastního výběru. 

Kreativní akademie děkuje za podporu Moravskoslezského kraje a nadace ČEZ za podporu při realizaci Febiofestivalu a jeho doprovodných programů.

www.febiofestostrava.cz

Sleduj Febio fest Ostrava

Těšit se můžete na premiéry nejen českých ale i zahraničních snímků, které vám nedají spát.
Chystáme pro vás bohatý kulturní program plný zážitků a emocí.