Kreativní řešení, jak děti a rodiče motivovat k návratu ke sportu.

Opuštěná hřiště, prázdné tělocvičny, zvyšující se procento dětí s nadváhou, obezita, rostoucí psychické problémy dětí a mládeže a výčet negativních dopadů pandemie by mohl pokračovat donekonečna. My v Kreativní akademii ale nechceme hledat další důvody, proč něco nejde a nefunguje, my hledáme způsoby a vymýšlíme, jak to, co nefunguje změnit, nebo alespoň zlepšit.

Ve spolupráci s reklamní agenturou Leemon a zkušenými odborníky z reklamního a filmového světa jsme společně s Moravskoslezským krajem, který tuto dlouhodobou kampaň finančně podpořil, vytvořili projekt na podporu návratu dětí na sportoviště.

Přizvali jsme do ní i přední české sportovce jako jsou Eva Samková, Lukáš Krpálek, Jiří Prskavec a další.  

Za nápadem propojit to, co se lidé naučí při sportu s tím, co se jim hodí v praktickém životě, zejména v krizových chvílích, stojí Martin Pasecký, dlouholetý art director reklamní agentury. Režie televizního spotu se ujal populární herec a režisér Jakub Kohák

“Věříme, že lidé si v době pandemie osvojili desítky nových dovedností a navzdory omezením získali do té doby nepoznanou svobodu. Teď je čas vrátit se zpátky k “normálnímu” životu a dál se učit a rozvíjet, protože realita není na displejích telefonů ani v televizních seriálech. Život je venku, v pohybu, mezi lidmi”, shodnou se Martin s Jakubem.

Moravskoslezský kraj, který čítá 1.2milionu obyvatel, se k alarmujícím dopadům kovidových opatření postavil doslova sportovně a kampaň finančně podpořil. “Přišel čas se zvednout a znovu bojovat o bednu. Nevzdáme se přece jen proto, že nemáme snadnou situaci. Trápí nás zejména fyzický a psychický stav mnoha dětí,” říká s ohledem na sportovní aktivity hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Spot najdete na webových stránkách Vraťme děti ke sportu, kde jsou také uvedené hlavní pilíře kampaně a spektrum aktivit a pomoci.

Cílem je ukázat, že radost sdílená ve stejném časoprostoru má větší šťávu než reprodukované obrázky a záznamy. Připomenout dětem i rodičům, že je krásné slavit úspěchy, umět přijímat neúspěchy, hýbat se a zlepšovat své dovednosti. Pomoci rodinám zorientovat se v nabídce sportovních aktivit a přispět finančně tam, kde se nedostává.

V dalších letech jsou v plánu sbírky na podporu domácností s nižším příjmem, pro které jsou sportovní kluby a kroužky finančně nedostupné. Stejně tak i podpora pro pořízení sportovní výbavy bude jednou z aktivit.

Chystají se i společenské sportovní akce a happeningy a podpora se plánuje i pro tradiční sportovní setkání, která byla v době kovidu přerušena a trpí i nadále nízkou návštěvností.

Veškeré plánované aktivity i současná pomoc se řídí aktuálními bezpečnostními opatřeními. Zdraví a zdravý rozum jsoua vždy budou na prvním místě.

Sleduj Febio fest Ostrava

Těšit se můžete na premiéry nejen českých ale i zahraničních snímků, které vám nedají spát.
Chystáme pro vás bohatý kulturní program plný zážitků a emocí.