Workshopy pro děti s filmovou a reklamní tématikou byly zážitkem, vzděláním i cestou ke kreativě

V rámci mise Kreativní akademie pořádáme mimo jiné workshopy pro děti s filmovou a reklamní tematikou. Z vlastní zkušenosti víme, že nejvíc se člověk naučí praxí. Pomáháme tak vzdělávat děti kreativní cestou a zážitkovou formou.

Místo teorie a popisování skutečnosti jim ji necháváme osahat a vyzkoušet v naší Kreativní laboratoři. Vytvořili jsme tam filmové a radiové studio tak, abychom jim představili jejich reálné fungování. Snažíme se dětem ukázat možnosti, o kterých si často ani nedovolí snít. Zajišťujeme pro ně mentory z řad populárních osobností, pod jejichž vedením dostávají šanci tvořit a ptát se. Vytváříme s nimi projekty, které mají hodnotu emocionálního zážitku i skutečného produktu.

Věříme, že to, co děláme má reciproční přesah. Děti nás dospělé učí vidět svět jejich očima, otevírají nám nové obzory a svou radostí nás utvrzují v tom, že má cenu se snažit nabízet víc. 

Programy, které za finanční podpory Ministerstva kultury vytváříme, jsou určené žákům škol v Moravskoslezském kraji a dětem z dětských domovů.

Na začátku podzimu jsme měli možnost zapojit děti do festivalu Febiofest, který měl v Ostravě své regionální zakončení.

Na každý ze tří festivalových dní jsme pozvali různé skupiny dětí do centra dění a nechali je, aby spolu s hosty festivalu z řad umělců zažily jejich pracovní den.

První a druhý den nás navštívily děti druhého stupně základní školy. Nejprve probraly zákulisí režie reklamních spotů s hercem a režisérem Jakubem Kohákem. Následně si s herečkou Bárou Jánovou a moderátorkou rádia vyzkoušely v improvizovaném studiu, jak se diskutuje u mikrofonu. Druhá skupina se pod vedením herečky národního divadla Moravskoslezského Anety Klimešové přesunula do Kreativní laboratoře, kde se děti dozvěděly o jednotlivých pozicích filmového štábu, načež si jednotlivé role rozdělily a natočily vlastní reklamní spot.

Závěrečný den se workshopů účastnily děti z dětských domovů, pro něž byla možnost navštívit festival jedinečným zážitkem. Ocitly se v rádiovém studiu a na cvičném natáčení reklamního spotu, kde si vyzkoušely práci před i za kamerou, každý podle svého gusta.

Sleduj Febio fest Ostrava

Těšit se můžete na premiéry nejen českých ale i zahraničních snímků, které vám nedají spát.
Chystáme pro vás bohatý kulturní program plný zážitků a emocí.