Proč to děláme

Chceme, aby děti sportovaly, protože to má smysl. Pohyb je nesporně jednou ze základních ingrediencí zdravého životního stylu. Sport má moc měnit lidské osudy, bořit hranice, ničit lenost a dávat radost. Spojuje tu radost s odolností, obratností, vytrvalostí a bojovností v nekončící hru a kdo si hraje, nezlobí.

Po necelých dvou letech, kdy pandemie změnila život jak jsme znali a žili, ukazují statistiky, jaké jsou skutečné dopady. Zvyšující se procento dětí s nadváhou, obezita, rostoucí psychické problémy děti a mládeže, stoupající popularita neosobní internetové komunikace a tepláková móda v ulicích místo na hřištích.

Po mnoha měsících, kdy byly kolektivní sporty a veškeré sportovní aktivity vnitřních prostorách zastaveny a odpadla tělesná výchova ve školách, je čas vrátit děti na hřiště. "Teplákový" režim bez dostatečného pohybu nechal na velké části nejen dětské populace své stopy. Děti, které byly zvyklé se hýbat a trávit čas ve společnosti vrstevníků, byly odkázány na online v izolaci domácího prostředí. Ačkoli se situace postupné mění a zlepšuje, v lidech zůstává nedůvěra, strach a především lenost. Pojďme to změnit a vraťme děti na hřiště.

"Každý rok, kdy v dětství vypadne pohybová zátěž, se negativně projeví v dospělosti," řekl v rozhovoru pro Aktuálně olympionik David Svoboda na jaře letošního roku a my s ním souhlasíme a děláme všechno pro to, aby to tak nebylo.

Zapojte se

Ať už se chcete do projektu zapojit, nebo jej podpořit, využijte kontaktní formulář.

Povinné údaje jsou s hvězdičkou.
Děkujeme, Váš email byl odeslán.
Oops! Něco je špatně, zkontrolujte formulář.