Vraťme děti
ke sportu

Chceme, aby děti sportovaly, protože to má smysl. Pohyb je nesporně jednou ze základních ingrediencí zdravého životního stylu. Sport má moc měnit lidské osudy, bořit hranice, ničit lenost a dávat radost. Spojuje tu radost s odolností, obratností, vytrvalostí a bojovností v nekončící hru a kdo si hraje, nezlobí.

O projektu

Statistiky a čísla, která zobrazují smutnou realitu pandemické situace, nás společně se zástupci Moravskoslezského kraje přivedla k nápadu na projekt, který si bere za cíl motivovat a pomáhat lidem v návratu ke sportu. Je určený primárně pro děti a rodiče, ale zahrnuje celou širokou veřejnost.

Negativní dopady bezpečnostních opatření se mimo jiné projevují strachem, nedůvěrou, finanční nestabilitou a často i leností. V důsledku pak brání v návratu k dříve běžným aktivitám, jež už jsou dostupné, i když s jistou mírou omezení, nebo pravidel.

Co mě naučil sport?

Každý z nás má jedinečný hlas a právo vyjádřit svůj názor. Na naší platformě dáváme prostor slovům s dobrým záměrem. Slovům, v nichž je podpora, rada nebo motivace. Slovům, po nichž následují činy a akce. V mozaice budou přibývat vzkazy profesionálních sportovců, koučů, trenérů, rodičů, dětí, odborníků, politiků i osobností společenského života.

Jiří Prskavec

olympijský vítěz ve vodním slalomu

Jirka dělá, co ho baví a to je podle slov jeho trenéra a otce v jedné osobě důležitější než talent.  Vyhrál ve svém sportu už všechno, co šlo a to mu není ani 30 let. Teď je jeho cílem udržet se na  světové špičce.  

Jak Jirka hledá motivaci pokračovat, když už má doma zlato u Olympiády, ze Světového  poháru, z mistrovství světa i Evropy? 
Nehledá, má ji v srdci. Vodní slalom je sport, ve kterém našel svoje poslání, svou rodinu, přátele,  úspěchy a radost. Sport ho naučil vytrvalosti, soustředění a pokoře.  

Myslíte, že je Jirka na startu nervózní?
Jasně, že je, ačkoli jeho sportovní výkony připomínají  spíše Supermana, je to člověk. Sice člověk výjimečný, ale taky úplně obyčejný táta dvou dětí,  který se rád zasměje s kamarády a tráví čas s rodinou. Nervozitu zklidňuje pomocí dechových  cvičení a funguje to.  

Nechte se Jirkou inspirovat a obraťte pozornost ke svému dechu. Nechte na chvíli odejít  okolní zvuky a ruchy a jen vnímejte, jak váš dech prochází tělem a vrací vás do klidu. 

Roman Polák

hokejový obránce, 877 zápasů v NHL

Hokejový obránce odchovaný HC Vítkovice za svou hráčskou kariéru nasbíral zkušenosti v mnoha světových ligách. Před 6 lety nastoupil do finálového utkání o Stanley Cup za San José Sharks. 

Kromě USA působil na severoamerickém kontinentu i v Kanadě a po celém světě odehrál řadu zápasů za českou reprezentaci, s níž na mistrovství světa hráčů do 18 let získal bronzovou medaili.

Po 14 letech v NHL se loni vrátil domů do Ostravy, kde dál pokračuje v extraligovém hokeji a rodinný tým s manželkou rozšířili o psa, který mu dělá větší radost, než evropští hokejoví rozhodčí.

Lukáš Klok

hokejový reprezentant

Hokejový obránce působil ve Vítkovicích 4 sezóny, než se vydal sbírat zkušenosti do zahraničí. Ve finské lize získal zlato.

Aktuálně má podepsanou smlouvu v Rusku až do roku 2024 a drží si místo v národním týmu, kde mu přezdívají Klokan. 

Letos si zahrál na olympijských hrách v Pekingu. 

Sport je jeho práce i zábava. Je vděčný za partu spoluhráčů, se kterými posilují břišní svaly v tělocvičně i v šatně při vtipkování. 

Roman Šimíček

bývalý hokejový útočník, mistr světa

Ostravskou hokejovou legendu se zlatou medailí z mistrovství světa v roce 1999 provází sport celý život. Ať už na ledě, na střídačce nebo v kanceláři klubu, je to sport, konkrétně hokej, bez kterého si život neumí představit. 

Jeho domovským klubem byly Vítkovice, kam se vracel z hostování ve Finsku, americké NHL, ze Slovenské ligy a z Polska. V HC Vítkovice odehrál plných 14 sezón a 6 z nich v dresu kapitána. 

Útočník s přezdívkou Šimon si ve volném čase rád zahraje tenis. Kampani Vrátit děti ke sportu fandí nejen jako sportovec, ale také jako otec syna a dcery.

Jiří Prskavec

OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ
VE VODNÍM SLALOMU

Jiří Paaarskavec

OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ
VE VODNÍaaaM SLALOMU

Jiří Prskavec 2d

OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ
VE VODNÍM SLALOMU

Jiří Prskavec

OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ
VE VODNÍM SLALOMU

PŘIDEJTE SVŮJ VZKAZ!

Zařaďte se mezi profesionální sportovce. Natočte se a své video nám pošlete. Jsme jeden tým #sportmenaucil

Jak projekt podpořit

Významnou cestou k podpoře projektu je o něm mluvit. Povídat si otevřeně s ostatními rodiči, s trenéry i učiteli dětí. V každém městě, městské čtvrti i na vesnicích existují komunity, kde se potkávají lidé podobných zájmů a smýšlení. Sportovní kluby jsou místem, kde se takové komunity tvoří a pokud zatím o žádném klubu nebo komunitě nevíte, sledujte nás, protože je naším cílem vracet děti i jejich rodiče k organizovanému sportu, podporovat kluby a rozšiřovat komunity lidí, jimž je společný zájem o zdravý pohybový rozvoj svých dětí.

01

Sledujte naše sociální sítě

Ačkoli chceme odvést děti od obrazovek mobilů a tabletů, považujeme sociální sítě ve zdravé míře za skvělou platformu pro informovanost, sdílení a organizaci společných sportovních aktivit. Naše profily fungují podobně jako nástěnky, kde zjistíte aktuální dění a dovíte se o plánovaných akcích s možností se na ně registrovat. Zároveň vám poslouží jako diskuzní fóra, kde se můžete ptát, sdílet své zkušenosti a nacházet odpovědi na své otázky.

02

Staňte se akčním partnerem projektu

Existuje ve vaší firmě program pro podporu rodinných nebo sportovních aktivit? Angažuje se vaše společnost v organizování sportovních setkání, závodů, nebo aktivně pojatých eventů pro rodiny s dětmi? Staňte se partnerem projektu Vraťme děti ke sportu a přispějte nápadem
či realizací eventu odpovídajícím cíli projektu.

03

Staňte se finančním partnerem projektu

Dovoluje vám vaše situace investovat peníze nebo vybavení do podpory dětí a jejich sportovního vyžití? Plánujeme celou řadu aktivit, kde hmotná podpora zajistí více účastnických míst, lepší zázemí a vybavení pro děti. Sportovní hry, závody a eventy a nábory do sportovních klubů. Partnerství oceníme nejen poděkováním, ale nabídneme i partnerské výhody a odměny.

04

Staňte se patronem dítěte ze sociálně slabší rodiny

Mnohé rodiny se potýkají s nedostatkem financí a tím se omezují jejich možnosti při výběru mimo školních aktivit jejich dětí. Vybrané prostředky budou využity na uhrazení členských poplatků sportovních klubů, na potřebné sportovní vybavení - oblečení a pomůcky, na výjezdní soustředění, vstupné na zápasy, turnaje a soutěže.

05

Mluvte o projektu se svými přáteli, sousedy, trenéry a učiteli.

Historicky platily lidské řeči za nejefektivnější způsob šíření informací. Ať už drby, nebo slova chvály, je to lidské sdílení a sdělování, které má ohromnou sílu. Využijte ji v tom nejlepším smyslu a pomozte Vrátit děti ke sportu.

Partneři

Iniciátorem projektu je Moravskoslezský kraj. Velkou oporou je v partnerství Národní sportovní
agentura. Kreativně o projekt a veškeré aktivity s ním spojené pečuje Moravskoslezská KreativníAkademie.

Partnerem se můžete stát i vy, vaše firma, nebo organizace. Podpořit projekt lze finančně a stejně hodnotně i jinou formou pomoci. V případě zájmu nás kontaktujte.

Kam jít s dětmi

Věříme, že i kreativní rodiče jsou vděční za inspiraci, a proto jsme vytvořili rozcestník aktivit dostupných v našem kraji.

Gymnastický klub TJ Sokol Frydek-Mistek

Gymnastika a Teamgym (kolektivní gymnastika)
Pro děti od 4-12 let
Trénujeme v Místku, ulice Družstevní

Hlavní trenér
Karolína Machalová
731 242 335

WEB

No items found.

Pokud provozujete, nebo organizujete event nebo kurz, který na našem seznamu ještě není, ozvěte se. Jsme jeden tým.

příhlásit

Věříme, že i kreativní rodiče jsou vděční za inspiraci, a proto jsme vytvořili rozcestník aktivit dostupných v našem kraji.

V tisku o nás

Zapojte se

Ať už se chcete do projektu zapojit, nebo jej podpořit, využijte kontaktní formulář.

Povinné údaje jsou s hvězdičkou.
Děkujeme, Váš email byl odeslán.
Oops! Něco je špatně, zkontrolujte formulář.