Vraťme děti
ke sportu

Chceme, aby děti sportovaly, protože to má smysl. Pohyb je nesporně jednou ze základních ingrediencí zdravého životního stylu. Sport má moc měnit lidské osudy, bořit hranice, ničit lenost a dávat radost. Spojuje tu radost s odolností, obratností, vytrvalostí a bojovností v nekončící hru a kdo si hraje, nezlobí.

O projektu

Statistiky a čísla, která zobrazují smutnou realitu pandemické situace, nás společně se zástupci Moravskoslezského kraje přivedla k nápadu na projekt, který si bere za cíl motivovat a pomáhat lidem v návratu ke sportu. Je určený primárně pro děti a rodiče, ale zahrnuje celou širokou veřejnost.

Negativní dopady bezpečnostních opatření se mimo jiné projevují strachem, nedůvěrou, finanční nestabilitou a často i leností. V důsledku pak brání v návratu k dříve běžným aktivitám, jež už jsou dostupné, i když s jistou mírou omezení, nebo pravidel.

Co mě naučil sport?

Každý z nás má jedinečný hlas a právo vyjádřit svůj názor. Na naší platformě dáváme prostor slovům s dobrým záměrem. Slovům, v nichž je podpora, rada nebo motivace. Slovům, po nichž následují činy a akce. V mozaice budou přibývat vzkazy profesionálních sportovců, koučů, trenérů, rodičů, dětí, odborníků, politiků i osobností společenského života.

Jiří Prskavec

olympijský vítěz ve vodním slalomu

Jirka dělá, co ho baví a to je podle slov jeho trenéra a otce v jedné osobě důležitější než talent.  Vyhrál ve svém sportu už všechno, co šlo a to mu není ani 30 let. Teď je jeho cílem udržet se na  světové špičce.  

Jak Jirka hledá motivaci pokračovat, když už má doma zlato u Olympiády, ze Světového  poháru, z mistrovství světa i Evropy? 
Nehledá, má ji v srdci. Vodní slalom je sport, ve kterém našel svoje poslání, svou rodinu, přátele,  úspěchy a radost. Sport ho naučil vytrvalosti, soustředění a pokoře.  

Myslíte, že je Jirka na startu nervózní?
Jasně, že je, ačkoli jeho sportovní výkony připomínají  spíše Supermana, je to člověk. Sice člověk výjimečný, ale taky úplně obyčejný táta dvou dětí,  který se rád zasměje s kamarády a tráví čas s rodinou. Nervozitu zklidňuje pomocí dechových  cvičení a funguje to.  

Nechte se Jirkou inspirovat a obraťte pozornost ke svému dechu. Nechte na chvíli odejít  okolní zvuky a ruchy a jen vnímejte, jak váš dech prochází tělem a vrací vás do klidu. 

Roman Polák

hokejový obránce, 877 zápasů v NHL

Hokejový obránce odchovaný HC Vítkovice za svou hráčskou kariéru nasbíral zkušenosti v mnoha světových ligách. Před 6 lety nastoupil do finálového utkání o Stanley Cup za San José Sharks. 

Kromě USA působil na severoamerickém kontinentu i v Kanadě a po celém světě odehrál řadu zápasů za českou reprezentaci, s níž na mistrovství světa hráčů do 18 let získal bronzovou medaili.

Po 14 letech v NHL se loni vrátil domů do Ostravy, kde dál pokračuje v extraligovém hokeji a rodinný tým s manželkou rozšířili o psa, který mu dělá větší radost, než evropští hokejoví rozhodčí.

Lukáš Klok

hokejový reprezentant

Hokejový obránce působil ve Vítkovicích 4 sezóny, než se vydal sbírat zkušenosti do zahraničí. Ve finské lize získal zlato.

Aktuálně má podepsanou smlouvu v Rusku až do roku 2024 a drží si místo v národním týmu, kde mu přezdívají Klokan. 

Letos si zahrál na olympijských hrách v Pekingu. 

Sport je jeho práce i zábava. Je vděčný za partu spoluhráčů, se kterými posilují břišní svaly v tělocvičně i v šatně při vtipkování. 

Roman Šimíček

bývalý hokejový útočník, mistr světa

Ostravskou hokejovou legendu se zlatou medailí z mistrovství světa v roce 1999 provází sport celý život. Ať už na ledě, na střídačce nebo v kanceláři klubu, je to sport, konkrétně hokej, bez kterého si život neumí představit. 

Jeho domovským klubem byly Vítkovice, kam se vracel z hostování ve Finsku, americké NHL, ze Slovenské ligy a z Polska. V HC Vítkovice odehrál plných 14 sezón a 6 z nich v dresu kapitána. 

Útočník s přezdívkou Šimon si ve volném čase rád zahraje tenis. Kampani Vrátit děti ke sportu fandí nejen jako sportovec, ale také jako otec syna a dcery.

Jiří Prskavec

OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ
VE VODNÍM SLALOMU

Jiří Paaarskavec

OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ
VE VODNÍaaaM SLALOMU

Jiří Prskavec 2d

OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ
VE VODNÍM SLALOMU

Jiří Prskavec

OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ
VE VODNÍM SLALOMU

PŘIDEJTE SVŮJ VZKAZ!

Zařaďte se mezi profesionální sportovce. Natočte se a své video nám pošlete. Jsme jeden tým #sportmenaucil

Jak projekt podpořit

Významnou cestou k podpoře projektu je o něm mluvit. Povídat si otevřeně s ostatními rodiči, s trenéry i učiteli dětí. V každém městě, městské čtvrti i na vesnicích existují komunity, kde se potkávají lidé podobných zájmů a smýšlení. Sportovní kluby jsou místem, kde se takové komunity tvoří a pokud zatím o žádném klubu nebo komunitě nevíte, sledujte nás, protože je naším cílem vracet děti i jejich rodiče k organizovanému sportu, podporovat kluby a rozšiřovat komunity lidí, jimž je společný zájem o zdravý pohybový rozvoj svých dětí.

01

Sledujte naše sociální sítě

Ačkoli chceme odvést děti od obrazovek mobilů a tabletů, považujeme sociální sítě ve zdravé míře za skvělou platformu pro informovanost, sdílení a organizaci společných sportovních aktivit. Naše profily fungují podobně jako nástěnky, kde zjistíte aktuální dění a dovíte se o plánovaných akcích s možností se na ně registrovat. Zároveň vám poslouží jako diskuzní fóra, kde se můžete ptát, sdílet své zkušenosti a nacházet odpovědi na své otázky.

02

Staňte se akčním partnerem projektu

Existuje ve vaší firmě program pro podporu rodinných nebo sportovních aktivit? Angažuje se vaše společnost v organizování sportovních setkání, závodů, nebo aktivně pojatých eventů pro rodiny s dětmi? Staňte se partnerem projektu Vraťme děti ke sportu a přispějte nápadem
či realizací eventu odpovídajícím cíli projektu.

03

Staňte se finančním partnerem projektu

Dovoluje vám vaše situace investovat peníze nebo vybavení do podpory dětí a jejich sportovního vyžití? Plánujeme celou řadu aktivit, kde hmotná podpora zajistí více účastnických míst, lepší zázemí a vybavení pro děti. Sportovní hry, závody a eventy a nábory do sportovních klubů. Partnerství oceníme nejen poděkováním, ale nabídneme i partnerské výhody a odměny.

04

Staňte se patronem dítěte ze sociálně slabší rodiny

Mnohé rodiny se potýkají s nedostatkem financí a tím se omezují jejich možnosti při výběru mimo školních aktivit jejich dětí. Vybrané prostředky budou využity na uhrazení členských poplatků sportovních klubů, na potřebné sportovní vybavení - oblečení a pomůcky, na výjezdní soustředění, vstupné na zápasy, turnaje a soutěže.

05

Mluvte o projektu se svými přáteli, sousedy, trenéry a učiteli.

Historicky platily lidské řeči za nejefektivnější způsob šíření informací. Ať už drby, nebo slova chvály, je to lidské sdílení a sdělování, které má ohromnou sílu. Využijte ji v tom nejlepším smyslu a pomozte Vrátit děti ke sportu.

Partneři

Iniciátorem projektu je Moravskoslezský kraj. Velkou oporou je v partnerství Národní sportovní
agentura. Kreativně o projekt a veškeré aktivity s ním spojené pečuje Moravskoslezská KreativníAkademie.

Partnerem se můžete stát i vy, vaše firma, nebo organizace. Podpořit projekt lze finančně a stejně hodnotně i jinou formou pomoci. V případě zájmu nás kontaktujte.

Kam jít s dětmi

Věříme, že i kreativní rodiče jsou vděční za inspiraci, a proto jsme vytvořili rozcestník aktivit dostupných v našem kraji.

iDance studio Ostrava

iDance studio Ostrava


Kroužky jsou vhodné pro všechny děti jako pohybová průprava pro různorodé sporty, navíc je u dětí rozvíjeno rytmické a umělecké cítění. Taneční přípravka pro děti je zaměřená na pohybovou a rytmickou průpravu a zároveň podporu zdravého psychomotorického vývoje dětí formou tanečních her a cvičení. Naším cílem je probudit v dětech od předškolního věku vztah k pohybu a hudbě nenásilnou formou prostřednictvím mnoha tanečních her a motivujících cvičení a vštípit jim zásady správného držení těla. Děti se přirozeným způsobem učí zapojovat do kolektivu, rozvíjet svou fantazii a ovládat svoje tělo. Kurz je zaměřen na taneční výuku latinskoamerických a standardních tanců.

Název kroužku: Baby iDance, Mini iDance

Místo konání: iDance Studio Ostrava, Korejská 14, Moravská Ostrava 702 00

Čas konání:

• Baby iDance – každou středu 16:00 - 16:45

• Mini iDance – každou středu 17:00 - 18:00

Pro koho je vhodný:

• Baby iDance pro děti ve věku 3-6 let

• Mini iDance pro děti ve věku 6-14 let

Kontakt:
iDance Studio Ostrava
Korejská 14, Ostrava 702 00
Tomáš Gál
+420 608 514 448
ostrava@idancestudio.cz

www.idancestudio.cz

Mažoretky MiKaDo Karviná

Mažoretky MiKaDo Karviná

Skupina mažoretek MiKaDo Karviná, z.s. byla založena v květnu 2016. Za dobu existence klubu získala děvčata mnoho medailových umístění včetně ocenění nejvyšších – titul MISTRYNĚ SVĚTA. Trenérky mají na svém kontě mnoho úspěchů jako aktivní mažoretky i jako trenérky, pracují na svém sebevzdělávání a mají certifikát „Instruktor mažoretek III. třídy“.

Mažoretkový sport je jedinečným sportem – nezahrnuje totiž jen práci s hůlkou, ale také gymnastiku, balet, výrazový tanec, práci s náčiním pompom – třásně a mnoho dalšího. Děvčátka se budou účastnit nepostupových i postupových soutěží, vystoupení, přehlídek, soustředění a dalších akcí. Zažijí spoustu legrace, získají kamarádky a naučí se mnoho nového.

Nemusíš být dobrá, abys začala. Musíš začít, abys mohla být dobrá!

Kontakt:
mazoretkymikado@seznam.cz
Kateřina Doležalová
+420 732 511 466

http://mazoretkymikado.cz/

FC Poruba, z.s.

FC Poruba, z.s.


Náš fotbalový klub 1. FC Poruba, z.s. se od roku 2017, kdy byl založen , soustavně a systematicky věnuje dětem od 5 let. K dnešnímu dni má klub cca 260 aktivních hráčů hrajících mistrovské soutěže řízené MěFS Ostrava (4 žákovské přípravky od ročníku 2016 - 2012), pod MSKFS máme družstva  v soutěžích žáků do ročníků 2011 - 2008, Krajská soutěž starších a mladších žáků a dorostu ročníky 2007 - 2004. dále máme družstva žáků v soutěžích SpSm pro ročník 2010 - 2011 a MSŽD ročník 2009 - 2008. Tyto soutěže jsou řízené ŘK Morava se sídlem v Olomouci. Celý tento sportovní vývoj hráče je ukončen soutěží dorostu (MSDL - ročník 2007/2006 - mladší dorost a ročník 2005/2004 - starší dorost).Také tyto soutěže jsou řízeny ŘK Morava.Od soutěžního ročníku 2022/2023 uvažuje vedení klubu se zařazením družstva mužů do soutěže MěFS Ostrava a tím završí výkonnostní pyramidu hráčů. Náplní tréninku je především rozvoj tělesné všestrannosti, technické dovednosti fotbalu, samostatnosti, soutěživosti a kolektivního cítění hráčů zvláště v účasti na mistrovských a přípravných utkáních, turnajích a soustředění v zimních a letních měsících. Na otázku, co mohou děti a rodiče od našeho klubu očekávat, je třeba zdůraznit serióznost od vedení klubu 1. FC Poruba, z.s. Pro žáky  a dorostence, kteří jsou cílevědomí pro tuto sportovní činnost je možnost reprezentace ve výběrech MěFS Ostrava, MSKFS i celostátní reprezentace s účastí na mezinárodních turnajích.

Název kroužku: fotbalový klub FC Poruba, z.s.

Místo konání: FC Poruba, z.s. je svou sportovní činností vstřícný ke všem zájemcům všech věkových kategoriích od jejich 5 let. Místo konání všech věkových kategorií jsou na Městském stadionu v Ostravě -Vítkovicích (dorost a starší žáci) a ve Sportovním areálu v Ostravě - Porubě, který je do léta 2023 v rekonstrukci se sportovně vyžívají mladší žáci a přípravky. Tréninky a utkání probíhají na novém hřišti s umělým trávníkem. V zimních měsících listopad - březen využíváme pro zimní přípravu dětí a žáků tělocvičnu na ZŠ Lud. Štůra

Čas konání: Družstva trénují 3x - 4x týdně s dobou tréninku 90 minut. Dny a hodiny tréninků se liší podle věkových kategorií a ročního období. Tréninky začínají asi od 15:30.

Rozvrh dnů a časů určuje sekretariát dle možnosti pronájmu hřišť.

Pro koho je vhodný: Tréninky(kroužek) je vhodný již pro děti od 5 let.

Sportovní Areál Poruba
Skautská 6093/11, Ostrava-Poruba.
Po dobu rekonstrukce je vstup z ulice Příčná.
sekretariat@1fcporuba.cz
+420 602 348 384
Maxim Duhan

www.1fcporuba.cz

HC Vlci Český Těšín

HC Vlci Český Těšín

Info: Staň se VLKEM i ty! Pojď hrát hokej do Českého Těšína! 🐺🐾 Pokud máte doma malého hokejistu nebo hokejistku přiveďte ho mezi nás! 🙂 Staňte se i vy součástí naší velké hokejové rodiny 👨👩👦👦👨👩👧👧 Děti získají mnoho nových kamarádů a zážitků. Pod vedením profesionálních trenérů se naučí hrát jeden z nejoblíbenějších kolektivních sportů 🥅🏒 v České republice.

Místo konání:  Zimní stadion Český Těšín (Svojsíkova 833, 737 01 Český Těšín)

Čas konání: středa 17:15 - 18:30

Pro koho je vhodný: Hledáme holky i kluky roč. 2015 a mladší.

Kontakt:
Petra Nevelöšová
+420 773 761 570
nevelosova@centrum.cz

Sebastian Zogata
+420 606 505 461
www.hc-tesin.cz

Gymnastika a Teamgym Frýdek - Místek

Gymnastika a Teamgym Frýdek - Místek


Jsme gymnastický oddíl, který byl založen v roce 1993 PaedDr. Pavlou Raškovou. Pravidelně se účastníme krajských i republikových soutěží. Naše nejstarší družstvo Senior mix se na květnové republice nominovalo na ME, které se bude konat v listopadu v Itálii. Trenérský tým tvoří pouze odchovankyně tohoto oddílu, které několikrát obhájily titul mistryň ČR v TeamGymu i Sportovní gymnastice. Bonusem je účast některých trenérek v mezinárodním týmu, který reprezentuje ČR na Mistrovství Evropy.

Trénujeme ve Frýdku - Místku na základní škole Jiřího z Poděbrad ,,jedenáctka". V tělocvičně trávíme každý všední den v časovém rozmezí 14:00 - 19:30. Našich 100 členů máme rozdělených do čtyř skupin, které trénují 2x - 3x týdně. Rozvrh pro příští školní rok budeme vědět koncem léta.

Sportovní gymnastika vede děti k posilování vlastního těla, koordinaci, zvětšování kloubního rozsahu, odrazu, rychlosti, sebekázni, zodpovědnosti a vztahu ke kolektivu. Proto je sportovní gymnastika průpravou pro všechny sporty, což si v posledních letech uvědomují i trenéři ostatních sportů.Ve školním roce 2023/2024 budeme nabírat nováčky ročníku narození 2017-2018.

Kontakt:
11. ZŠ Jiřího z Poděbrad 3109
+420 607 537 376
FB:
Sportovní gymnastika Frýdek-Místek
IG: fmgymjunior & fmgymsenior
rajče: gymnastikafm
youtube kanál: Henychová Vendula
Gymnastikafm@email.cz
https://www.gymnastikafm.cz/

Volejbalový klub Ostrava

Tělovýchovná jednota Ostrava


- Patří mezi největší sportovní organizace poskytující sportovní a rekreační vyžití převážně obyvatelům Ostravy, ale i mimoostravským občanům. Reprezentuje Ostravu a Moravskoslezský kraj v celorepublikových vrcholových soutěžích a na mezinárodních turnajích.
- Organizuje sportovní, společenské, kulturní a volnočasové vyžití dětí, mládeže, dospělých, výkonnostních a vrcholových sportovců, handicapovaných občanů a široké veřejnosti.
- Sdružuje 10 sportovních klubů (golf, judo, jóga, plavání, rekreační sport, stolní tenis, šachy, tenis, volejbal, zápas) s členskou základnou přes 1400 členů, z toho cca 400 dětí a mládeže a dalších více než 100 dětí je v bezplatných přípravkách.
- O mladé sportovce se stará více než 40 trenérů s odbornou kvalifikací.
- Systematicky pečuje o talentované žáky a mládež (SCM – sportovní centrum mládeže, SpS – sportovní střediska), vychovává sportovce pro reprezentaci ČR (hlavně volejbal, stolní tenis, golf, judo, zápas a šachy).
- V pravidelných dlouhodobých svazových soutěžích má registrováno 46 mládežnických týmů a 10 družstev dospělých.
- V kategorii dospělých se dlouhodobě účastní extraligových soutěží družstva žen ve volejbale, mužů a žen ve stolním tenise, která jsou složena převážně z vlastních odchovanců.
- Ve svých víceúčelových zařízeních umožňuje pravidelné provozování více než 20 druhů sportů.
- Pro registrované sportovce, členy a handicapované sportovce organizuje místní soutěže až po republikové přebory a mezinárodní turnaje; pro širokou ostravskou veřejnost rekreační sportovní vyžití a zdravotní, relaxační a rehabilitační programy.
- Pečuje o vlastní sportovní zařízení v areálu v Ostravě: beachcentrum (5 kurtů a bazén), 7 antukových tenisových kurtů, multifunkční hřiště (tenis, nohejbal, futsal, stretball, volejbal), venkovní hřiště s umělým povrchem na florbal, 5 sportovních hal (hala míčových sportů, badmintonová hala, hala stolního tenisu, hala judo a hala zápasu), relaxační centrum (masáže, sauna, hydromasážní vany) a veřejně přístupný zámecký park s golfovým hřištěm v Šilheřovicích.

Místo a čas konání:
u nás pořádáme víceméně pravidelně různé akce pro mládež, ať už pro naši registrovanou mládež v 10 klubech nebo i pro neregistrovanou v dalších cca 10 sportech, které lze v našem sportovním areálu uskutečnit

Pro koho je vhodný:
pro veškerou mládež

Kontaktní údaje:
Tělovýchovná jednota Ostrava
Varenská 3098/40a, 702 00 Ostrava
+420 602 549 522
www.tjostrava.cz

Oddíl krasobruslení - TJ Slavoj Český Těšín, z.s.

Oddíl krasobruslení - TJ Slavoj Český Těšín, z.s.


Jsme sportovní oddíl krasobruslení s působností již od roku 2001. Hlavní činností oddílu je se zabývat přípravou určenou pro krasobruslaře a to jak na úrovni vrcholové, tak na úrovni zájmové. Pod vedení kvalifikovaných trenérů je u dětí a mládeže dbáno na všestranný sportovní rozvoj dovedností, pracovitosti, samostatnosti a pravidelného režimu. Pro krasobruslaře probíhají tréninky na ledové ploše i mimo ledovou plochu jako je balet, tanec, gymnastika, atletika, specializovaná příprava a mnoha dalších všeobecných tělesných příprav. Velkou odměnou za to vše pro nás je spokojenost a radost dětí a mládeže z aktivního sportu. Pokud se Vám krasobruslení jako sport líbí a máte chuť a zájem se do sportu více ponořit, neváhejte nás kontaktovat! Budeme se na Vás moc těšit!

Místo konání: Oddíl krasobruslení sídlí na zimním stadioně v Českém Těšíně na ulici Svojsíkova 833.

Pro koho je vhodný: Krasobruslení je vhodné pro děti ve věku od 4 let.

Bc. Lukáš Rakowski, předseda oddílu
+420 724 528 603
krasoct@gmail.com

Radmila Nováková - člen výboru
+420 730 105 177

Klub stolního tenisu a plavání Karviná z.s.

KlubSTEN Karviná


Oddíl působí na ZŠ Slovenská v Karviné - Hranicích, kde se mu věnují 2 trenéři Rostislav Horáček s trenérskou licencí C a František Krčil.

Tréninky probíhají  v pondělí, středu a v pátek  odpoledne v časech od 15 - 30 - do 19 : 00. Pořádáme turnaje mládeže Regionální, Krajské a Základní školy v Karviné oslovujeme s exhibicemi stolního tenisu, kde se představují naši mladí hráči. Jednou ročně propagujeme stolní tenis na akci určené dětem a mládeži s dětských domovů a stacionářů, které pořádáme od roku 2005, tedy již 16 let. Našim úkolem je naučit děti hrát stolní tenis na co nejlepší úrovni a rozšířit členskou základnu našeho oddílu i v Regionu.

Kontakt:
Čsl. Armády 2955/37
733 01  Karviná - Hranice
+420 602 340 986
Rostislav Horáček
klubsten@volny.cz

www.klubstenkarvina.cz

FBC Český Těšín

FBC Český Těšín


Historie našeho klubu se datuje létem 1998, kdy se skupinky nadšenců, hrajících po českotešínských školách, sešly v tělocvičně polské školy a realizovaly myšlenku, vytvořit tým a skočit do soutěží velkého florbalu. Postupně se otevíraly další kategorie od mužů po přípravku.

V roce 2013 jsme oslavili výročí 15 let od založení klubu. Uvědomili jsme si, že 15 let už je nějaká doba na to, abychom si připomněli, co se všechno za ty roky odehrálo. Po celou tu dobu v čele stál pan Ing. Otta Zdeněk, kterému patří velké poděkování, práci dělal především srdcem.

Místo konání: Haly : MSH Svojsíkova, Hala české gymnázium, Hala Slovenská.

Čas konání: 2x týdně

Pro koho je vhodný: přípravka až mužská kategorie

Kontakt:
Jan Czudek
florbaltesin@gmail.com
+420 731 494 690
www.florbaltesin.cz

FBC Český Těšín


Historie našeho klubu se datuje létem 1998, kdy se skupinky nadšenců, hrajících po českotešínských školách, sešly v tělocvičně polské školy a realizovaly myšlenku, vytvořit tým a skočit do soutěží velkého florbalu. Postupně se otevíraly další kategorie od mužů po přípravku.

V roce 2013 jsme oslavili výročí 15 let od založení klubu. Uvědomili jsme si, že 15 let už je nějaká doba na to, abychom si připomněli, co se všechno za ty roky odehrálo. Po celou tu dobu v čele stál pan Ing. Otta Zdeněk, kterému patří velké poděkování, práci dělal především srdcem.

Místo konání: Haly : MSH Svojsíkova, Hala české gymnázium, Hala Slovenská.

Čas konání: 2x týdně

Pro koho je vhodný: přípravka až mužská kategorie

Kontakt:
Jan Czudek
florbaltesin@gmail.com
+420 731 494 690
www.florbaltesin.cz

No items found.

Pokud provozujete, nebo organizujete event nebo kurz, který na našem seznamu ještě není, ozvěte se. Jsme jeden tým.

příhlásit

Věříme, že i kreativní rodiče jsou vděční za inspiraci, a proto jsme vytvořili rozcestník aktivit dostupných v našem kraji.

V tisku o nás

Zapojte se

Ať už se chcete do projektu zapojit, nebo jej podpořit, využijte kontaktní formulář.

Povinné údaje jsou s hvězdičkou.
Děkujeme, Váš email byl odeslán.
Oops! Něco je špatně, zkontrolujte formulář.